top of page

עומדים לקראת במת "פיתוח גוף" ?/ Towards the stage?

Updated: Sep 4, 2021עומדים לעלות על במת "פיתוח הגוף" הראשונה שלכם? הבלוג הזה נכתב עבורכם. נכון , אני רק בתחילת הקריירה שלי, אבל מעט מאוד ספורטאים התחרו ב5 תחרויות בשנה הראשונה בתחום. שמעתם נכון , אני עליתי על הבמה הראשונה שלי רק במאי 2018. האינטנסיביות של התקופה הזו וההזדמנות להתחרות על 8 במות בארץ ובחו"ל , לימדו אותי כמה טריקים סופר חשובים . היה לי ליווי ברמה הגבוהה ביותר, למדתי מהטובים בארץ, אבל כלום לא באמת יכול להחליף את השעורים שלימדתי את עצמי. כל התחרות הייתי מוכנה יותר מקודמתה. טוב די לקשקש, בואו ניגש לעניין. דרך אגב, בסיום הבלוג יש רשימה של אנשי מקצוע מובילים בתחום שהייתי ממליצה לכם להתחיל אצלהם . בין אם זה צלם ,סוג הצבע או מי שיכין אתכם לבמה.

1. הכנה וליווי –

לתחרות פיתוח גוף אתם רוצים להתכונן מראש, בהנחה שאינכם מתחרים ותיקים, שסך הכל די שומרים על עצמם בין העונות, אתם תרצו להתחיל הכנה כמה חודשים מראש. תהליך טוב הוא תהליך הדרגתי. כמה בדיוק? כל אדם ונכסיו. יכול להיות שאתם כבר די מוכנים , למשל אני אומנם לא הייתי מתאמנת חדר כושר עיקבית לפני שנכנסתי לתחום פיתוח הגוף , אבל בהחלט הייתי מאומנת ובעלת מסת שריר יפה. אז איך יודעים? חוברים לאדם בעל נסיון , מאמן ומכין לתחרויות , ומתחילים מסע לקראת הבמה. הבחירה שלכם צריכה להיות מדוייקת ככל הניתן. מאמן רגיל או אפילו דיאטן, ללא נסיון בהכנה לתחרויות ברוב המקרים לא יכול להביא אתכם לבמה מוכנים. אני את ההכנה שלי עשיתי ב- Restart , אצל גדי טרוני,בתחרויות הראשונות . מ-2020 אני בליווי של Jeff Alberts הליווי הוא אישי , וכולל מפגשים שיכולים לקרות גם אחת ליום תלוי באיזה שלב אנחנו . איתו גם בחרתי על אילו במות אעלה , או איזו קטגוריה באיזה איגוד. כן , אפילו שאני מכינה בעצמי לתחרויות , גם אני זקוקה להדרכה ברגעי ההכנה האלה ובכלל כדי להתפתח.

2. תזונה– היו עקביים וכנים! בייחוד בדיאלוג שלכם אל מול מי שמכין אתכם , לעולם אל תשקרו. תמיד היו כנים , תמיד ! מי שמכין אתכם יודע איך להתמודד עם כל אתגר או לפחות יוכל למצוא יחד איתכם פתרון לכך. חוץ מזה אם תעקבו אחרי השינויים תוכלו ללמוד איך גופכם מגיב ולמה הוא מגיב טוב יותר מפעם לפעם. בייחוד שהשינויים הם לפעמים ברמה יומית ושעתית.

3. אימונים- האימון הוא מרכיב סופר עדין וחשוב , זה לא רק אילו משקלים ,או אילו תרגילים אני עושה. התכנית שלי צריכה לתת לי כלים,כשהדיאטה שלי לא מאפשרת לגופי התאוששות ובנייה ,על מנת להגיע לנפח הנדרש מבלי להסתכן בפציעות מיותרות . ודאו שאתם מנהלים איזון ודאגו להפחתת עומסים אחת לבלוק אימון.

תכנית האימונים שלכם כמו תכנית התזונה חייבת להיות דינמית עם התהליך. מסה גדולה לא תהיה בזמן כזה, בעיקר כיוון שאתם בגרעון קלורי מתמשך ומתחילים לשלב אירובי בנפח גבוה יותר מהרגיל. אני למשל אחרי תחרות מפסיקה בהדרגה לעשות אירובי , לאחר מכן שומרת על תקופה ללא אירובי בכלל , ואז מתחילה לעלות לקראת העונה הבאה אם בכלל יש צורך.

יש לכם הרבה זמן עד הבמה? תוכלו עוד לשפר פה ושם את הנתונים שלכם,מבחינת מסת השריר, לעצב את השריר לתת לו עומקים ומראה מדהים. רוצים טיפ ? השקיעו לא פחות באימוני "הפוזינג" שלכם.

4.שעורי פוזינג/ "Posing class" - שעורי פוזינג בעיניי הם חשובים לא פחות מתזונה ואימונים . אני בוודאות יודעת שהיו תחרויות שהאנרגיות שלי על הבמה, הפלירטוט והכיף , הביאו לי מקומות ראשונים. לעומת זאת בוודאות , בתחרות הפתוחה שהייתי באיטליה, בה התחריתי בפעם הראשונה בקטגורייה שאינה "בקיני" , יכולתי לקחת מקום אולי יותר טוב משלישי , לא ידעתי איך לפרוס גב בכלל. האמת שאני עדיין לומדת את זה. כן יש פוזות חובה ויש רוטינה בחלק מהקטגוריות. אני מלמדת שעורי פוזינג לנשים .חשוב לי להגיד ! שעור בשבוע זה בכלל לא מספיק, אם יש לכם כסף קחו שעור פרטי. מה עוד אפשר לעשות? כנסו ל you tube ואינסטגרם וחפשו את הספורטאים שאתם מעריכים בתחום , צפו ולימדו מהם . שימו לכם ראי גדול והתאמנו כל יום בבית , אני הייתי מצלמת את עצמי ומסתכלת. משפרת ועושה שוב. בעיקר עושה מול אנשים כדי לקבל ביטחון. אצל גברים תוכלו למצוא ב Restart וגם אצל living by lolik שעורי פוזינג.

5. תוספי תזונה – הדיאטה החריפה בשלבים מסויימים עלולה ליצור חסרים ועליכם להיות בטוחים שאתם מכוסים. התייעצו עם איש מקצוע . אצלי זה היה אומגה 3, מולטי ויטמין, לפעמים אשלגן, פרוביוטיקה, אנזימי עיכול ,קריאטין לפעמים מגנזיום שהצטרפו ל-b12 שאני תמיד לוקחת. תמיד תתייעצו!

6. האיגוד שלכם- הכירו את האיגוד בו אתם מתחרים , בארץ יש לנו את : "IPC,"Nabba","Wnbf","Ifbb" . לכל איגוד נשיא אחר, חוקים אולי דומים אך שונים . למשל באיגוד ה"Wnbf" , בו זכיתי השנה באליפות בקטגוריית "Fit Body", המתחרים נדרשים לעבור בדיקות פוליגרף כתנאי להרשמה, ובדיקות שתן לזוכים. התנאים שם מחמירים על שימוש בחומרים מסויימים אף 7 שנים אחורה. או לדוגמה באיגוד "Nabba" בו התחריתי בארץ ובחו"ל, לא תוכלו להצבע בצבע מסוג ג'אנטנה.או כמה שניות על הרוטינה שלכם על הבמה להארך ואילו פוזות חובה יש לכם. החוקים תמיד מפורסמים באתר האיגוד או בדפי הנחיתה שלהם. בחירת הקטגוריה שלכם גם היא צריכה להגיע ממקום מושכל לאחר שראיתם את השיבוץ הנהוג באיגוד שלכם.

7. בחירת שיר לרוטינה האישית- ביחרו שיר או קטע שאתם מתחברים אליו באמת, כזה שגם אם יהיה לכם בלאק אאוט תוכלו להמשיך להנות ממנו על הבמה. שילחו לדי ג'יי של התחרות את השיר כבר מראש וגם הכינו עליכם עותק למקרה חירום.

8.בקיני ובגד גברים- תלוי בקטגוריה שלכן , אבל יש 2 מודלים בסיסיים של בקיני . קטגוריית בקיני שנראה ממש כמו בקיני רגיל בהגזמה או בקיני לקטגוריות פיתוח גוף כמו fit body , shape , figure וכדומה. בגד כזה יגיע עם איקס בגב מה שיאפשר לחשוף יותר מהגב בפוזות החובה. בארץ לא כל איגוד מחייב על תקן האיקס בגב אבל שווה לבדוק. חוץ מזה , יש תקן לחוטיני , תקן לעיצוב, הכל שווה לבדוק לפני כן . את הבקיני האחרון שלי עשיתי אצל איזבל , שהיא מתחרה בעצמה ואלופת הארץ מספר פעמים בקטגוריית בקיני . אולי זה אפילו נותן לה יתרון כמישהי שעמדה על במה ויודעת איך מרגישים. גם לגברים יש תקן, חוץ מקטגוריית Man's physics בהן יעלו המתחרים עם שורטס מגניב, כל הקטגוריות גם הן דורשות תחתון תחרותי.

9. נעליים – קטגוריות נשים דורשות נעל תקנית. בחו"ל מקפידים על גובה אחיד וכאן קצת יש סלט. הכי טוב או יד שניה , או לנסוע להרצליה לקטיה שתתן לכן לנסות כמה דגמים (עם או בלי סוגר ) . אם תזמינו מחו"ל לא תדעו לעולם מה תקבלו. גם אצל תופרות הבקיני או מורות הפוזינג אתן יכולות להשיג נעליים לפעמים. ומאותו רגע קדימה לשים בקיני ונעליים ולהתאמן על פוזינג.

10. תכשיטים- בנות, תדאגו לעצמכן לעגילים , צמיד וטבעת מנצנצים בטירוף, אני קונה על אלנבי , או טופ טן כאלה, הכי זול והכי יפה.

11. צבע- אם האיגוד מאפשר שרותי צביעה בתשלום תבררו טוב מה אתם מקבלים. צביעה זה כאב ראש שאתם לא רוצים להתעסק בו אבל אם שרות הצביעה לא מקצועי לוותר. זה לא מישהו שיצבע אותכם עם צבע שתיקנו בעצמכם, את זה אתם יכולים לעשות עם חבר ובשלווה מבלי לחכות בתור ולשלם לפעמים סתם יותר.

רק אם אין לכם חבר כזה שיכול לעזור זו אופציה טובה. שרותי צביעה זו חברה חיצונית שמגיעה. אם יש כזו תצבעו דרכה, בייחוד כיוון שכשתעמדו על במה לצד המתחרים האחרים אתם לא תראו טוב כמוהם וזה יפגע בכם. אם אתם קונים אני ממליצה על Protan תזמינו מספיק זמן מראש או קנו בארץ . יש שכבת בסיס ויש טופ ולא ממש צריך מעבר. הכי נכון להצבע יום קודם שכבה ראשונה או ממש בבוקר ואז שוב עוד שכבה . רגע לפני במה מתחרים רבים ממהרים למרוח שמן או נוצצים כאלה ואחרים. וודאו האם באיגוד שלכם זה מותר, האם באולם התחרות זה מותר. כפרה זה לא צחוק יכולים להוריד לכם ניקוד או לא לתת לכם לעלות .

אגב להסרת הצבע אני משתמשת ב-מטלית קסם מiherb

12. פילינג וגילוח- כדי שהצבע יתפוס טוב , הקפידו כבר חודש מראש על פילינג טוב לעור . אם אתם רגישים הסירו שיער כבר יומיים לפני הצביעה, ואם לא קחו אתכם סכין גילוח , צבע על שיער או זיפים לא יראה טוב.

13. צלם- הלו!! אתם נראים אש מה לא תפרגנו לעצמכם איזה צילום ? אני תמיד דואגת להצטלם, וסוגרת לפחות עם צלם אחד בערב התחרות שיצלם אותי בדיוק כמו שאני רוצה. אל תתקמצנו , זו מזכרת לחיים . אצרף רשימה כזו בסיום.

14.הכינו תיק עם כל הדברים מאורגנים שם כבר מראש , זה גם יסיח את הדעת בימים האחרונים לפני תחרות. גם מין תיק חירום כזה : ארוחות מוכנות, כרית, איפור לתיקון,כדור לכאב ראש,מספריים,מים, תוספים, מלח, סוכר, מיני מאוורר אם חם מאוד , שמיכה אם קר , מגבונים , פינוק לאחרי , בגדים לאחרי ועוד . יש כאלה שאפילו מביאות בקיני לחירום :) אני רק באליפות העולם לקחתי איתי .יום הבמה

הרשמה וחלוקה לקטגוריות הם או יום קודם או ביום התחרות, שימרו על המספר שלכם. לא תוכלו לעלות ללא מספר. הכינו תיק ליום הבמה לילה קודם.

1. הגיעו מוקדם, אני תמיד מגיעה כ5 שעות קודם , מתמקמת לי , ונחה. מחכה לבמה. יודעת שאני לא תחת שום לחץ נוסף ופנויה לגופי.

2. הגעתם? דבר ראשון אני עולה על הבמה שלי, אני רוצה להביט על האולם מהנקודה הזו. לכאן הכל מסתכם. אני עושה את הפוזינג שלי ,בלי מאמץ ובלי שיר על הבמה כדי לקבל את הביטחון שלי.

3. ייבוש- ייבוש הוא פרמטר בתחרות , אתם צריכים להיות מיובשים כדי שהגדרות ההשרירים שלכם יראו.בין אתם עוברים ייבוש טבעי או בעזרת כדורים , עליכם להיות בטוחים שאתם יודעים מה אתם עושים. ייבוש מתחיל כמה ימים קודם לכן. אני תמיד לוקחת איתי אלקטרוליטים וגם אשלגן לאיזון ושמה לב לנתרן שאני צורכת. מלחים ומינרלים שיכולים לסייע במקרה של התייבשות , מה שלא צריך לקרות אבל ואלה עלול לקרות . תכלס אם אתם באחוז שומן מדוייק לכם, ואתם יודעים לנהל את משק המים שלכם , אז תהיו מצויינים בלי שום מניפולציה לא טבעית. אני נוהגת לשתות יותר בימים שלפני , שכן מים הוא משתן טבעי, להפחית באופן שקול , וביום התחרות איני מפסיקה לשתות אך מגבילה .

4. מקלחת- למי שנצבע בשכבת בסיס ,לא מומלץ להתקלח יום קודם כבר, גם לא לשטוף ידיים. השתמשו במגבונים . ולא לשים דאורדורנט או קרמים ערב לפני הצביעה.

5. אוכל- בדרך כלל תהיו בהעמסת פחמימות , הכינו ומדדו לכם את האוכל יום קודם, ביום התחרות לא יהיה לכם כוח או זמן לכלום . אוכל יבש כמו פריכיות ואורז וגם צ'יפס שהוא יבש ומלוח או חלבון מבודד יעשו את העבודה. תדאגו לכם גם לסוכר לפני הבמה , כדי לתת בוסט אחרון למראה שלכם. אצלי זה סוכריות גומי, תמר , צימוק .

6. מים- אתם עכשיו בייבוש אבל האמינו לי שתרצו בקבוק מים גדול בתיק. מאוד קשה לאתר כזה בתוך הבלאגן של מאחורי הקלעים.

7. איפור ושיער- אני תמיד מזמינה אליי הבייתה מאפרת שעושה שיער ולאחר שאני מסיימת יוצאת לאולם. יש מתחרות שאוהבות להתאפר באולם, אני ממש לא אוהבת את הלחץ הזה של לתפוס חדר ולנסות להספיק הכל כשכולם סביבי.

8. מלווה- מי שמכין אתכם אולי מכין עוד מתחרים, תרצו שיהיה איתכם מישהו לאורך הערב הקסום הזה- ריכשו לו כרטיס מראש,נ.ב :) וודאו שהוא האדם המתאים.

9. בגדים- אתם צבועים, אז ביחרו בגד שחור או חלוק אפילו , כזה שלא ידבק אליכם וכזה שיהיה נוח לשכב בו בכל מקום. תדאגו לעצמכם לבגד לאחר התחרות , כשהכל ייגמר תרצו ללכת לאכול בכיף ולא בבגד תחרותי.

10. שמיכה נוחה ואפילו כרית- היום הזה , כמה שהוא עובר בשניה, הוא ארוך מאוד. המון אנשים ולא כל הזמן תרגישו טוב, ולא בכל אולם יהיה חדר נוח לנוח בו. בכל תחרות אני לוקחת איתי שמיכה או כרית שאוכל לשבת עליה.

11. מגבונים- שוב אתם צבועים אז לא תוכלו להשתמש הרבה במים ולא כדאי, תחרות ראשונה רחצתי ידיים והופ היו לי כפות חשופות.

12. משהו לפני במה- יש שישתו צ'ייסר, ויש שיקחו pre workout , ויש שישתו אספרסו , ויש כמוני שפשוט מתרגשים בעצמם.ממש מצאתי לי איזו אנרגיה שאני מתחברת אליה לפני . אבל אם אתם לא במיטבכם ,כדאי שיהיה עליכם משהו שיכול להעיר אתכם כמה דקות לפני העלייה לבמה.

13. פאמפ לפני במה- אתם צריכים פאמפ יפה ונכון לפני העליה, עבודה מתונה של כ10-15 דקות שתתן לשרירים שלכם את הכבוד המגיע להם אך לא יפצע אתכם שכן אתם בייבוש. חלק מהאיגודים יספקו לכם גומייות וכדומה. אני ממליצה לכם להביא משלכם. לא להיות תלויים באף אחד. גומיית ידיות , משקולת קטנה אלה יהיו מספיקים. החלו בפאמפ זמן מספק לפני הבמה ולא להפסיק עד שעולים , תנועות איטיות ומודגשות. זה לא אימון חח לא להסחף. אבל תהיו בטוחים שאחרי שנחתם, כשמגיע הרגע לבמה אתם חייבים פאמפ.

14. היו עירניים, חפשו את דף לוח הזמנים של הקטגוריות המוצמד בדרך כלל מאחורי הקלעים והבינו מה קו הזמנים שלכם. יש איגודים שאם לא תעלו בזמן לא יתנו לכם הזדמנות נוספת.

15. היו אדיבים כלפי הסובבים אותכם- זהו ערב שיא , שיא של תקופה מאתגרת, לצידכם ספורטאים מובחרים, אבל גם הם בני אדם ומגיעים מכל מיני מקומות שונים ומגוונים, תנו ספייס ועזרה וכבוד הדדי.

הכי טוב , שימרו על השקט שלכם , התרכזו בעצמכם ולא באף אחד סביבכם. כעת אין עוד מה לשפר או לשנות, יש רק מקום להנות ולזכות. לכן אני תמיד מביאה גם אוזניות למקרה שאין לי שקט.

היום אני מכינה לתחרויות ומלווה וגם מדריכה פוזינג.


מורות פוזינג נוספות- איזבל טרוני , לנה פרנקל , אלין אלקין , קרן לביא , נועה נובק

בקיני -איזבל טרוני,אורטל קראל שנקר

נעליים –איזבל טרוני , קטיה- ישראפול – המשכית 22 הרצליה

מכירת צבע בארץ - Body Hd, האתר של wnbf , מכירת בחו"ל - הזמינו מpro tan


צלמים


אנשי מקצוע מובילים נוספים המתמחים בהכנה ויצא לי לעבוד איתם או לצידם:
Are you going to get on your first "Bodybuilding" stage? This blog is written for you. True, I am only at the beginning of my career, but very few athletes competed in 5 competitions in the first year in the field. You heard right, I got on my first stage only 10 months ago. The intensity of the past year, and the opportunity to compete for 5 stages in Israel and abroad, taught me some very important tricks, I had the highest level of accompaniment, I learned from the best in Israel, but nothing really can replace the classes I taught myself. By the way, at the end of the blog there is a list of leading professionals in the field that I would recommend you start with, whether it's the photographer , the type of color or who will prepare you for the stage.

1. Preparation -

For a bodybuilding competition you want to get ready in advance, assuming you are not a long-time competitor, that you are pretty much keeping yourself between the seasons, you will want to start preparing a few months in advance. A good process is a gradual process. How much exactly? Every person and his property. You may already be quite ready, for example I wasn't consistent gym before I went into bodybuilding, but I was definitely trained and had a good muscle mass. So how do you know? find an experienced person,who trains and prepare for competitions, and begin a journey towards the stage. Your choice should be as accurate as possible. A regular coach or even a dietitian, with no experience in preparing for contests in most cases can not bring you to the ready stage.I did my preparation at "Restart", with Gadi Troni, the accompaniment is personal, and includes encounters that can happen once a day depending on what stage we are. With him I also chose on which stages I would go up, or what category in which union.

2. Nutrition - Be consistent and honest! Especially in your dialogue with those who prepare you, never lie. Always be honest, always! Whoever prepares you knows how to deal with any challenge or at least can find a solution with you. Besides, if you follow the changes you will learn how your body responds and why it responds better from time to time. Especially as the changes are sometimes on a daily and hourly level.

3. Workouts - Training is a super-gentle and important ingredient, it's not just what weights, or what exercises I do. My plan should give me tools, when my diet does not allow recovery and construction bodies to reach the required volume without risking unnecessary injuries.

Your training program, like the nutrition program, must be dynamic with the process. A large mass will not be at such a time, especially since you are in a continuous calorie deficit and begin aerobic exercise at a higher volume than normal. I for example after a competition gradually stops doing aerobics, then maintains a period without aerobics at all, and then begins to rise towards the next season. And if you have a lot of time up to the stage, you can still improve here and there your data, in terms of muscle mass, shape the muscle to give it depth and amazing appearance. Want a tip? Invest no less in your "posing" training.

4. Posing class - Posing classes are as important to me as nutrition and training. I certainly know there were competitions that my energies on stage, flirtation and fun, brought me first places. On the other hand, in the open competition I was in Italy, where I first competed in a category other than "Becky", I could have taken a place that was perhaps better than third, I did not know how to lay my back at all. The truth is I'm still learning it. Yes, there is a mandatory position and there is a routine in some categories. I studied with two of the best teachers in Israel. Lena Frenkel, and Elin Elkin. Both are valued and established figures in the world of bodybuilding in Israel and abroad. But a lesson a week is not enough. If you have money, take a private lesson.

What else can you do? Go to you tube and Instagram and look for the athletes you value in the field, watch and learn from them. Put on a big mirror and practice every day at home, I would photograph myself and look. Improves and does again. Mostly doing in front of people to get confidence. In men you can find both in "Restart" and "living by lolik".

5. Nutritional Supplements - The acute diet at certain stages may create deficiencies and you should be sure you are covered. Consult a professional. For me it was omega-3, multivitamin, sometimes potassium, probiotics, digestive enzymes, creatine and sometimes magnesium that joined the b12 I always take. Always consult!

6. Your Association - Know the union you compete with, in Israel we have: Nac, Nabba, Wnbf, ifbb. For every other president's union, laws may be similar but different. For example, in the Wnbf Association, where I won the Fit Body championship this year, competitors are required to undergo polygraph tests as a condition for registration, and urine tests for the winners. The terms there are strict on the use of certain materials even 7 years ago. For example, in the Nabba Association, where you compete in Israel and abroad, you will not be able to paint a Jantana color or a few seconds on your routine on the stage for a longer period of time. She, too, should come from an informed place after you have seen your union.

7. Choose a song for your personal routine - choose a song or track that you really connect to, such that even if you have a blackout you can continue to enjoy it on stage. Please send the song to the contest DJ in advance and prepare a copy for you in case of emergency.

8. Bikinis and men's clothing - depends on your category, but there are 2 basic models of bikini. A bikini category that looks exactly like an ordinary X or Jini nest for bodybuilding categories such as fit body, shape, figure and so on. Such a garment will come with an X in the back which will make it possible to expose more of the back to the obligatory poses. In Israel, not every union requires a standard X in the back, but it is worth checking. Besides, there is a standard for threading, a standard for design, everything is worth checking out beforehand. I made my last bikini with Isabel, who competes herself and the country champion several times in the bikini category and overall. Maybe it even gives her an advantage as someone who stands on stage and knows how to feel. Men also have a standard, except for the Man's Physics category where the competition with Shorts is cool, all categories also require a competitive bottom.

9. Shoes - Categories Women require a standard shoe. Abroad, you have a uniform height, and here you have a salad, best or second hand, or go to Herzliya for Katya, so you can try some models (with or without a bracket). Even with bikini seamstresses or bowling teachers you can get shoes sometimes. And from that moment onward to put on kinyas and shoes and practice on posing.

10. Jewelry - Girls, make sure you got earrings, bracelet and ring shimmering madly, I buy on Allenby st the cheapest and most beautiful.

11. Color - If the union allows painting services fee Take it! Painting is a headache you do not want to mess with. Professional coloring service is not someone who will paint you with a color that you have fixed yourself, you can do with a friend and peace without waiting in line and pay sometimes just more. Only if you do not have such a friend can help is a good option. This coloring services is an external company that comes. If there is any such color, especially since when you stand on stage alongside the other competitors you will not look as good as them and it will hurt you. If you are buying I recommend Protan to order enough time in advance. There is a base layer and there is a top.The most correct color the day before lay first or just in the morning and then again lay again. The company that was in "Naaba" also made a glowing layer in the last moments before the stage. By the way of color removal I use coconut oil and a magic cloth from iherb.

12. Peeling and Shaving - To make the color look good, be sure to get a good skin peeling a month. If you are sensitive and have removed hair for two days before painting, and if you do not take a razor blade, paint on hair will not look good.

13. Photographer - Hello! You look like fire. Why do not you split up a photo? I always take care to be photographed, and at least shut up with one photographer on the evening of the competition to shoot me exactly as I want. Do not shrink, it's a souvenir of life. I will add such a list at the end. And hair has been two days before painting, and if you do not take a razor blade, paint on hair will not look good.


Stage Day

Registration and categorization are either the day before or the day of the competition, keep your number. You can not go up without a number

1. Arrive early, I always arrive about 5 hours earlier, settling into me, and resting. Waiting for the stage. She knows that I am not under any additional pressure to my body.

2. Did you arrive? First of all, I'm on my stage, I want to look at the hall from this point. Here everything comes down to. I do my posing, effortlessly and without a song on stage to get my confidence.

3. Drying is a parameter in the competition. You need to be dried so that your muscular settings will show. Between you are drying natural or with balls, you must be sure that you know what you are doing. Drying begins a few days earlier. I always take electrolytes and potassium for balance and notice the sodium I consume. Salts and minerals that can help in case of dehydration, which should not happen but these may happen.

4. Shower - It is not recommended to take a shower the day before, also because of the body's appearance, which is drying, and also because I want to believe that you are already painted and the color will go down. Nor wash hands. Use wipes.

5. Food - Usually you'll load carbohydrates, prepare and measure your food the day before, on the day of the competition you will have no power for anything. Dry food such as crisps and rice, and fries that are dry and salted or isolated protein will do the trick. Also take care of sugar before the stage, to give a last boost to the sight of the muscle. Jam, dry fruit, kisses.

6. Water - You are drying now but believe me you will want a large bottle of water in your bag. It is very difficult to locate such a mess in the backstage.

7. Makeup and hair - I always invite me home from a hair-making ashtray and after I finish going out to the hall. There are competitors who like to put on makeup in the hall, I really do not like this pressure of catching a room and trying to get everything done when everyone around me.

8. Escort - whoever prepares you may prepare more competitors, you will want someone to be with you throughout this magical evening - get him a ticket from the head and make sure he is the right person.

9. Clothes - you are painted, so choose a black garment or even a robe, one that will not stick to you and one that will be comfortable lying in it everywhere. Take care of your clothes after the competition, when everything is over you will want to go to eat in a fun and not in a competitive garment.

10. A comfortable blanket and even a pillow - this day, as it passes in the second, is very long. Many people will not feel good all the time, and not every room will have a comfortable room to rest in. In every competition I take a blanket or pillow with me to sit on.

11. Wipes - again you are painted so you will not be able to use much water and you should not, first competition I washed my hands and I had bare palms.

12. There is something in front of the stage - some have a chaser, some will take a pre workout, and there are those who drink espresso, you should have something that can wake you up a few minutes before going up the stage.

13. Pump before the stage - you need a nice and correct jump before the rise, one that will give your muscles the honor they deserve but will not hurt you because you are drying. Some guilds will give you rubber bands and the like. I recommend you bring your own. Do not be dependent on anyone. Rubber knobs, these small weights will be sufficient. Pump began a long time before the stage, slow movements and emphasis. This is not a hook workout not to get carried away. Each one is different, I do not need much Pump, I am relatively muscular in my categories. But be sure that once you have signed, when the moment comes to the stage you must have a pump.

14. Be alert, look for the schedule page of the categories that are usually attached behind the scenes and understand what your timeline is. There are unions that if you do not get up in time they will not give you another chance.

15. Be kind to those around you - this is a peak evening, the peak of a challenging time, with select athletes on your side, but also people coming from all sorts of different places, giving space and helping and respecting each other.

Best, keep your peace, concentrate on yourself and not on anyone around you. Now there is nothing more to improve or change, there is only room to enjoy and win. That's why I always bring headphones in case I do not have quiet.

I prep online and teach posing myself these days ,but here is a list of professionals I met with along the way:

posing-Lena Frenkel, Aline Elkin, Keren Lavi, Noa Novak , Isabell Taroni

Bikini-Isabell Taroni, Ortal Karel Shenkar

Shoes - Katia - Israpol - The Maskit 22 Herzliya,Isabell Taroni


Photographers -

Selwyn Bar

Aviv Capiloto

Yoni Berger

Reizel Tsahi

Moshe Cohen

Other leading professionals specializing in the preparation that I work with them or alongside them:

Gadi Taroni, Or Dan "EVB Team", Sivan Tafla "EVB Team"781 views0 comments

Recent Posts

See All

Commenti


bottom of page