top of page

חמאת בוטנים דלת קלוריות ושומן ועשירה בחלבון /Low fat & calorie peanut batter rich in proteinסיפור ההתמכרות שלי לחמאת בוטנים הוא לא קל. בהכנה לתחרות אני ממש מתנזרת. עד כדי כך ,שכשזכיתי בפעם הראשונה , המנחה שהאדיר את הטבעונות לא יכל לדבר כי צרחתי שאני רוצה חמאת בוטנים . לא גדלתי עם חמאת בוטנים, אבל היום אני יכולה להגיד שחמאת בוטנים היא החיים. אבל מה עושים כשהחיים מכילים כל כך הרבה קלוריות שעיקרן שומן? ממציאים את החיים מחדש חחח. איך?


השותפה שלי לעסק של מאפיית החלבון,אנסטסיה, היא כימאית. אני בעצמי כילדה אהבתי לעשות מלא ניסויים במטבח . המפגש שלנו הוליד עסק שלם ועולם שלם של ניסויים ומוצרים שנולדו מתוך זה. בטח כבר שמעתם על Tlv Protein Bakery.
אז הרעיון הזה נולד כשרצינו מילוי בוטנים בלחמניית החלבון שלנו , ולא רצינו שהקלוריות שמקורן בשומן יאפילו על כל הטוב הזה שיצרנו. בהתחלה מצאנו את הpb2 שכולם מכירים . אבקת חמאת בוטנים . אבל היי ! גם לא נמכר בארץ , וגם יקר ! מה עושים?

מצאנו את חברת שקד תבור הנפלאה , קמח הבוטנים שלהם הוא דל שומן ואיכותי ואיך לא? עשיר בחלבון ! . הכי כיף שהוא זמין בארץ שלנו ושזה עסק ישראלי לגמרי. הם אפילו פינקו אותנו בהנחה על הקניה ! הכניסו קוד : maayaneliasi , כן זה כולל כפל מבצעים :) אבל לא אם יש לכם קופונים .

אז איך מכינים מזה חמאת בוטנים?

קחו 100 גר' קמח בוטנים ,אם אתם אוהבים מתוק , הוסיפו סוכרלוז או ממתיק ללא קלוריות לפי טעמכם אפילו טיפות טעם יהיו מרגשות בפנים.אני גם מוסיפה קצת מלח .אם בחרתם ממתיק נוזלי אל תוסיפו לקמח הבוטנים אלא בשלב הוספת המים .

הוסיפו 120-130 מ"ל מים וערבבו עד לקבלת ממרח .

טיפ , למי שאוהב מרקם משחתי חלק : הוסיפו לאבקה קצה סכין ( אבל ממש !) של קסנטאן גם (זמין בחנויות טבע ובחנויות אפייה ואפילו בampm) וערבבו בקערה עם קמח הבוטנים לפני המים .

טיפ נוסף ! לפעמים אני אוהבת להוסיף אבקת חלבון ואז החמאת בוטנים יוצאת מועשרת בטירוף !

בין אם זה עם שיבולת, בשייק, או ממש ככה על לחם ואפילו בקינוחים J זה משדרג הכל .

בתאבון !

ערכים להשוואה :

חמאת בוטנים (ללא תוספת סוכר)

קלוריות כ- 580-600 /חלבון 28.7/ פחממה 12.4/ שומן 48

חמאת בוטנים מקמח

קלוריות כ 369/חלבון 48 / פחממה 29.4 / שומן 14My story of peanut butter addiction is not easy. In preparation for the competition I am really abstinent. So much so that when I won the first time, the host who glorified veganism couldn't speak because I screamed that I wanted peanut butter. I didn't grow up with peanut butter, but today I can say that peanut butter is life. But what to do when life contains so many calories that are mostly fat? Invent life again lol.

My partner in the protein bakery business, Anastasia, is a chemist. I, myself, as a child, loved doing experiments in the kitchen. Our encounter has spawned a whole business and a whole world of experiments and products born out of it.

This idea was born when we wanted to fill our protein bun with peanut butter, and we didn't want the calories effect all that goodness we created. In the beginning we found the pb2 that everyone knows. Peanut butter powder. But hey! Not sold in Israel either, and expensive! What to do?

We found the wonderful Shaked Tavor Company, their peanut flour is low fat and high quality. The most fun is that’s available in our country and it is a completely Israeli business. They even spoiled us with a discount on shopping! Enter code: maayaneliasi, yes it includes multiple offers :) But not if you have coupons.

So how do you make peanut butter from it?

Take 100 grams of peanut flour, if you like sweet, add sucralose or calorie-free sweetener to your liking, even flavor drops will be exciting inside. I also add a little salt.

Add 120-130 ml of water ,Stir in water and mix until smooth.

Tip, for those who love smooth texture: Add a (but real!) Knife to the powder of Xanthan as well (available in nature and bakery stores and even at ampm) and mix in a bowl with the peanut flour before the water..

Another tip! Sometimes I like to add protein powder and then the peanut butter comes out insanely enriched!

Whether it is with oats, smoothies, or just on bread and even desserts - it upgrades everything.

enjoy!

Values ​​for comparison:

Peanut butter (without added sugar)

Calories about 580-600 / protein 28.7 / carbohydrate 12.4 / fat 48

Peanut butter from flour

Calories about 369 / protein 48 / carbohydrate 29.4 / fat 14

1,836 views0 comments

Comments


bottom of page